Majowie mówią, że należą do najstarszych ludów świata, od tysięcy lat żyjąc z poszanowaniem natury, połączenia z plemieniem – rodziną i kosmosem. Rzeczywiście czuć od nich wielką mądrość i harmonię. Powiadają, że teraz nastały czasu, aby inne ludy poznały tajemnice Majów, aby stworzyć harmonię w swoich życiach, w swoim plemieniu.

Udajmy się na tereny potomków cywilizacji Majów, by przez 20 dni poznawać ich tradycję i doświadczyć połączenia z „Wielkimi Przodkami”. Weźmiesz udział w wielkiej przygodzie!

Pierwsze 10 dni spędzimy wśród członków plemion K’iche – Tzutujil nad jeziorem Atitlan. Poznamy majańską starszyznę i weźmiemy udział w tradycyjnych ceremoniach ognia, kakao i majańskiego Temazcal (gliniany szałas potu). Wespniemy się na szczyt wulkanu San Pedro, nauczymy się jak pracować ze świętym tytoniem i na własnych ciałach doświadczymy uzdrawiających majańskich zabiegów. Będziemy mogli uczestniczyć w spotkaniach i ceremoniach, których tradycja sięga tysięcy lat!

Drugą część wyprawy spędzimy w tropikalnej dżungli na północy Gwatemali. Odwiedzimy świątynie (w tym piramidę Jaguara w Tikal) i miejsca wykopalisk w czasie jesiennej równonocy, biorąc udział w corocznych majańskich rytuałach. Specjalnie przygotowani wyruszymy pieszo na 6 dni wgłąb dżungli, aby odwiedzić odkryte niedawno majańskie piramidy – El Mirador. Wśród nich piramida La Danta, która jest uznana za najwyższa piramidę na świecie (170m wysokości i szerokość 17 boisk do piłki nożnej). Towarzyszyć nam będą doświadczeni miejscowi przewodnicy, którzy umożliwią nam tę wyjątkową przeprawę. Piramida La Danta jest nawet wyższa od Piramidy Cheopsa w Gizie. To wyjątkowo magiczne miejsce i póki co jest jeszcze bardzo dziewicze. ​

Więcej informacji o wyprawie tutaj: WYPRAWA DO GWATEMALI
Oraz na Facebooku: Wyprawa do Gwatemali