O NAS

Strona zawiera informacje dot. osób inicjowanych przez starszyznę na ścieżce, profesjonalnie pracujących z Tradycyjnym Kalendarzem Majów

Tomasz Czyba (Harevis)

Tomasz Czyba (Harevis)

Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 w dniu 5 Kej został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Cholq’Ij/Tzolkin (Maltiox Project – The 20 Mayan Naguales). Indywidualny psychoterapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.

Dostępność: Polska, głównie: Kraków, Katowice, Warszawa
Majańskie imię: Tojil (czyt. Tohil)
Nagual: Noj 12 (Caban 12)

Kontakt: majanskieanalizy@gmail.com
www.harevis.com

Tomasz Czyba (Harevis)

Patrik Josífko

Majański Strażnik Dnia z Czech. Język CZ oraz ENG. 
Dostępność: Czechy (Ostrava)
Nagual
: AJ 8 (Ben 8)
Tel.: +420 603 840 434
patrik@mayskystromzivota.cz
www.mayskystromzivota.cz

 

Goran Dimitrijevski (Odin)

Goran Dimitrijevski (Odin)

Muzyk, bębniarz, aktywista ekologiczny, projektant graficzny serbskiego pochodzenia. Od 30 lat gra na bębnach i instrumentach perkusyjnych w rozmaitych grupach muzycznych. Z kalendarzem pracuje od czerwca 2013 roku po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. Wspólnie z Tomaszem Czybą tworzy Maltiox Project – zespół grający muzykę inspirowaną kalendarzem Chol’Qij/Tzolkin. Aktywista ekologicznej grupy Avalon Vrsac w Serbii.

Dostępność: Serbia, czasem Kraków
Majańskie imię: Xocomil (czyt. Szokomil)
Nagual: Aj 1 (Ben 1)

Nina Dąbrowska (Nani)

Nina Dąbrowska (Nani)

Artystka, pasjonatka teatru. Maluje majańskie glify (graficzne przedstawienia Naguali) i wykonuje rękodzieła inspirowane indiańskimi tradycjami – kolczyki, naszyjniki itp. Z kalendarzem Majów pracuje od kilku lat. W 2016 roku odbyła podróż do świętych miejsc w Gwatemali. Od maja 2016 roku jest inicjowaną Majańską Strażniczką Dnia (the Daykeeper).

Dostępność: Polska
Majańskie imię: Waqib Pies
Nagual: 1 Tijax (Etznab 1)

Agnieszka Sypek

Agnieszka Sypek

Od 1998 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Dostępność: Warszawa
Nagual: Kame 7 (Cimi 7)

Przedstawiciele tradycji Majów z Gwatemali

Tata Pedro Cruz Garcia

Tata Pedro Cruz Garcia

Tata Pedro Cruz – Jeden z niewielu żyjących jeszcze członków majańskiej starszyzny Tzutujil znad jeziora Atitlan w Gwatemali, członek Gwatemalskiej Rady Starszyzny Majów oraz Ambasador Światowego Pokoju na 2005 rok. Pełniący funkcję Strażnika Dnia Majańskiego Kalendarza Tzutujil, który jest odnogą Majów K’iche. Od Rady Starszyzny otrzymał tytuł K’U’XYA, co oznacza „Serce świętego jeziora Atitlan”. Jego wizja stała się inspiracją dla Projektu Maltiox.

Dostępność: Gwatemala (San Pedro)
Majańskie imię: K’U’XYA (czyt. Kuszija)
Nagual: Imox 1 (Imix 1)

facebook.com/pedro.cruzgarcia1

Nan Marina

Nana Marina

Nana Marina –majańska uzdrowicielka (Ajq’Ij, szamanka, członkini Starszyzny Majów (Nana Marina), kultywująca starożytną majańska tradycję, przekazywaną w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nauczycielka języków majańskich. Specjalistka od majańskich masaży i techniki wróżenia z tytoniu.

Dostępność: Gwatemala
Nagual: K’at


Kontakt z nami on-line:

14 + 4 =