Ta święta ceremonia była nam przekazywana z pokolenia na pokolenie od naszej Wielkiej Prababci Czasu Ixmucane (czyt. Iszmukane), która zgodnie ze świętą księgą Popol Vuh, księgą Majów, stworzyła nas z ziaren kukurydzy Maize. Według świętego tekstu to Ona oswoiła i rozpoczęła zbiory kukurydzy i fasoli na terenach Ameryki Środkowej dając początek złotej erze Majańskiej Cywilizacji.

Te dwie święte rośliny posiadają właściwości, które pozwalają się zrelaksować i nakarmić ciało wewnątrz i od zewnątrz. Są pełne wartości odżywczych, antyoksydantów i witamin. Dlatego też Drzewo Iximche (czyt. Iszimcze) może być na prawdę nazwane „Majańskim Drzewem Życia”.

Iximche i Kakao to święte rośliny Majów. Są one używane na wiele różnych sposobów. Kakao było używane podczas obrzędów ceremonialnych oraz w trakcie codziennego życia społecznego. Wykorzystywali je również na potrzeby systemu monetarnego. Czasami Majowie łączyli razem różne rośliny aby stworzyć „Pożywienie Bogów”, którego efektem była wytrzymałość i optymalne zdrowie. Taki pokarm otrzymywali jedynie gracze (w piłkę), klasa elitarna, szlachta i arystokracja.

Majowie wiedzieli, że ta roślina może nas nauczyć jak wejść głębiej w nasze serca, umysły i serce Matki Ziemi, by na nowo odkryć prawdziwą magię ich uzdrawiającej siły wraz z prawdziwą magią, którą wszyscy posiadamy.

Intencją tej wyjątkowej ceremonii jest odrodzenie magii żeńskiej energii i aktywacja ziarna życia, które jest w każdym z nas. Ziarna, które było tam zasiane dawno, dawno temu i kultywowane przez naszą Prababcię czasu Ixmucane w preklasycznej erze Majów, gdzie istniał kult życia.

Przyłączcie się do nas w ten Święty Majański Czas, w którym obudzimy ducha Ziemi i podzielimy się starożytnymi receptami Majańskiej Prababci Ixmucane.

Ze względu na małą dostępność rośliny z Gwatemali ceremonie Kakao & Iximche odbywają się rzadko i są na prawdę wyjątkowe. Skontaktuj się z nami, a udzielimy informacji o kolejnej takiej ceremonii. W aktualnościach również będą się pojawiały informacje o najbliższych ceremoniach.

Maltiox!