ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ WYPRAWĘ!

W tym roku organizujemy wyjątkową wyprawę, która dedykowana jest kobietom. 

Po kilku latach podróży do Gwatemali postanawiamy zorganizować warsztaty, które dotyczą wszystkich ważnych sfer w życiu kobiety. Zajęcia, ceremonie i rytuały będą prowadzone przez przedstawicielki starszyzny Indian Tz’utujil, K’iche i Kaq’chiquel znad jeziora Atitlan w Gwatemali. Są to rdzenne kobiety, które w swojej społeczności pełnią rolę Ajq’Iij (czyt. ah-kih), czyli przewodniczek duchowych. Są to zielarki, położne, masażystki, astrolożki i uzdrowicielki. Każda z nich specjalizuje się w innej dziedzinie. Jest to więc doskonała wyprawa dla kobiet, które chcą lepiej poznać i zrozumieć swoją kobiecą naturę, również dla zainteresowanych tematem ciąży i położnictwa.

To okazja do uwolnienia się od starych, zbędnych wzorców relacji rodzinnych oraz z mężczyznami. Kontakt z silnymi, autentycznymi kobietami mocy uczy, wręcz nasyca wiedzą i głęboko inspiruje. To wyprawa życia, która ma za zadanie odmienić sposób patrzenia na siebie, świat i otoczenia, oraz przywrócić funkcjonowanie naturalnej siły drzemiącej w każdej z Was!

W trakcie 10-dniowej wyprawy odbędą się:
– Majańskie szałasy potu (tzw. Tuj – czyt. Tuh)
– Tradycyjne ceremonie kakao oraz Tradycyjne ceremonie ognia
– Odwiedziny jaskiń, świętych wzgórz, ołtarzy
– Majańskie ustawienia rodzinne
– Wykłady o tradycyjnym położnictwie
– Kurs tradycyjnego masażu kobiecego wnętrza – ustawiania macicy
– Praca z Puro – świętym tytoniem

Poza intensywnymi dniami wypełnionymi zajęciami, będzie także przestrzeń na integrację, odwiedziny lokalnych targowisk, relaks. Większość czasu spędzimy w okolicach wioski San Pedro położonej u stóp wulkanu nad zjawiskowym jeziorem Atitlan – otoczonym trzema wulkanami.

Wszystkie wydarzenia będą tłumaczone przez tłumaczkę – kobietę tak, aby zachować integralność kobiecej grupy. Wyprawa jest przyjazna dzieciom. W przypadku chęci zabrania dzieci, prosimy w przesyłaniu zgłoszeń o tym poinformować (ilość dzieci i wiek).

Wyprawę w zakresie organizacji i logistyki na miejscu prowadzi:
Tommy Harevis

Tłumacząca wszystkie wydarzenia:
Joanna Pawłowska

TERMIN: 25 lutego do 6 marca (Istnieje możliwość zostania dłużej na miejscu po warsztatach. Taką chęć prosimy zgłosić dla ułatwienia logistyki)

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DLA ZAINTERESOWANYCH WYPRAWĄ.
Prosimy o maila na adres: majanskieanalizy@gmail.com