MAJAŃSKA ENERGIA (NAGUAL) DNIA

 

Informacje o dzisiejszym dniu oraz kalkulator dla obliczania energii urodzeniowych

Energia dzisiejszego dnia wg kalendarza Cholq’Ij (Tzolkin):

Starożytni Majowie byli doskonałymi obserwatorami przyrody i gwiazd. Byli w stanie zaobserwować zależności cykli czasu i ich wpływ na wydarzenia w otoczeniu i wewnętrznym świecie doświadczeń człowieka.

Każdego dnia, od świtu do kolejnego świtu wraz ze słońcem wpływa na świat inna energia. Kalendarz Cholq’Ij (czyt. czolk eh), tudzież Tzolkin (czyt colkin) składa się z kombinacji 20 Naguali i 13 wartości – Tonów. Łącznie daje to 260 energii dni świętego kalendarza, które kształtują rzeczywistość.

Dzień, w którym się urodziliśmy ma największy wpływ na to, jak kształtuje się nasze życie.

Dziś jest: 29.9.2020
Majańska długa rachuba: 13.0.7.15.19
Tzolkin/Cholqij: 9 Kawoq (Ulewa, burza, rodzina, wspólnota)


Energia dzisiejszego dnia wg kalendarza Cholq'Ij (Tzolkin):Warto tego dnia zwróć uwagę na swoje najbliższe środowisko i przyjrzeć się bliskim. W szczególności popatrzeć na tych, którzy zawsze byli w pobliżu. Zauważyć i docenić swoją rodzinę. Może jakaś osoba w pobliżu potrzebuje poczuć się bezpiecznie? Mogą się pojawić burze i wyładowania pomiędzy członkami rodziny, w przypadku zbyt dużego napięcia. To dobry czas na spędzenie intymnych chwil z ukochaną osobą. Zaplanować i dać sobie nawzajem jak najwięcej czasu. Kawoq zachęca do wyrażania miłości poprzez ciepło i czułość. Dzień na poprawienie relacji z matką.

Szanse i zagrożenia dnia:
+ Kawoq jest najlepszym dniem na odpoczynek i poświęcenie uwagi bliskim. To czas na wspólny relaks i rozrywkę. Warto pamiętać o granicy pomiędzy skupieniem na pracy, a zaangażowaniem w swoje życie osobiste. Tego dnia można się rozluźnić i pozwolić sobie na "działanie poprzez niedziałanie". Posłuchać, jak pada deszcz, a trawa sama rośnie.
- Dzień Kawoq niesie ze sobą zagrożenie wybuchów emocji i uwalniania zgromadzonego napięcia. Należy unikać angażowania się w jakiekolwiek rywalizacje i nie prowokować starć. Najlepiej nie przywiązywać się tego dnia do jakichkolwiek niepowodzeń. Pamiętać, że po każdej burzy wychodzi słońce, a czasem nawet pojawia się tęcza.

Dowiedz się więcej o kalendarzu Cholq’Ij . . .

 

 

 

 

 

Jaki jest Twój majański znak urodzeniowy?

Dla starożytnych i współczesnych Majów osobiste drzewo życia (majański krzyż) jest swoistą mapą nawigacyjną wedle której przeżywamy nasze życie, od początku aż do śmierci. Dzięki charakterystyce każdego znaku możemy rozpoznać swoje dary, wyzwania, pochodzenie i przeznaczenie.

Odnajdź swój znak i dowiedz się w jaki sposób należy z nim pracować.przez całe życie – od kołyski aż do śmierci. 

Wpisz swoją datę urodzenia. Jeżeli narodziny miały miejsce przed wschodem słońca (nad ranem) lub po północy, wówczas użyj daty z dnia poprzedniego (W majańskiej tradycji Nagual dnia liczony jest od wschodu do wschodu).


Wpisz datę urodzenia:

   

Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat swojej energii urodzeniowej, zapraszamy do zamówienia spersonalizowanej Majańskiej Analizy Urodzeniowej