O NAS

Strona zawiera informacje dot. osób na ścieżce praktyki ze starszyzną majańską. Osoby pracujące z Tradycyjnym Kalendarzem Majów

Tomasz Czyba (Tommy Harevis)

Praktyk majańskiej wiedzy, polskiego pochodzenia. Podróżnik, muzyk, kompozytor, flecista. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Tatą Pedro Cruzem. Twórca muzyki szamańskiej i inspirowanej kalendarzem Cholq’ij/Tzolkin (Maltiox Project – The 20 Mayan Naguales).

Dostępność: Polska (Katowice), Austria, Gwatemala
Majańskie imię: Tojil (czyt. Tohil)
Nagual: No’j 12 (Caban 12)

Kontakt: majanskieanalizy@gmail.com
www.harevis.com

Patrik Josífko

Majański Strażnik Dnia z Czech. Język CZ oraz ENG. 
Dostępność: Czechy (Ostrava)
Nagual
: AJ 8 (Ben 8)
Tel.: +420 603 840 434
patrik@mayskystromzivota.cz
www.mayskystromzivota.cz

Nina Dąbrowska

Obecnie uczy się Rzemiosła Artystycznego na Uniwersytecie Ludowym i prowadzi sklep Jungle Morpho z rękodziełem. Maluje i tworzy biżuterię.  Z kalendarzem Majów pracuje od lat. Od 2016 roku odbywa podróże do świętych miejsc w Gwatemali.

Dostępność: Polska, Austria, Gwatemala
Majańskie imię: Waqib’ Tz’i’
Nagual: 1 Tijax (Etznab 1)

Strona: junglemorpho.com

Agnieszka Sypek-Piniak

Kosmologię majańską – Kalendarz Majów studiuje od 2012 roku, kiedy to spotkała podczas swojej podróży do Gwatemali członka Starszyzny Majańskiej Tatę Pedro Cruz. Ceremonie Kakao prowadzi od 2012 roku. Psychoterapeutka, terapeutka tańcem i ruchem, konsultantka Recall Healing / Totalna Biologia, terapeutka Ustawień Systemowych, osoba towarzysząca i wspierająca ludzi w ich drodze rozwoju osobistego i duchowego, podróżniczka, pieśniarka, tancerka. Od 1997 roku prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą. W swojej pracy łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacji i budzenia ludzkiego potencjału. Studiuje święte tradycje ludzkości, koncentrując się przede wszystkim na szamańskich tradycjach rdzennych kultur. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, do życia w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich pełny potencjał jako istot wielowymiarowych. Współtworzy edukacyjne projekty mające na celu poszerzanie świadomości.

Dostępność: Warszawa
Nagual: Kame 7 (Cimi 7)

Strona: agnieszkasypek.com

E-mail: sypekwarsztaty@gmail.com

Goran Dimitrijevski (Odin)

Muzyk, bębniarz, aktywista ekologiczny, projektant graficzny serbskiego pochodzenia. Od 30 lat gra na bębnach i instrumentach perkusyjnych w rozmaitych grupach muzycznych. Z kalendarzem pracuje od czerwca 2013 roku. Wspólnie z Tomaszem Czybą tworzy Maltiox Project – zespół grający muzykę inspirowaną kalendarzem Cholq’ij/Tzolkin. Aktywista ekologicznej grupy Avalon Vrsac w Serbii.

Dostępność: Serbia, niekiedy Kraków
Majańskie imię: Xocomil (czyt. Szokomil)
Nagual: Aj 1 (Ben 1)Przedstawiciele tradycji Majów z Gwatemali

Tata Pedro Cruz Garcia

Tata Pedro Cruz – Czcigodnej pamięci przedstawiciel majańskiej starszyzny Tz’utujil znad jeziora Atitlan w Gwatemali, członek Gwatemalskiej Rady Starszyzny Majów oraz Ambasador Światowego Pokoju na 2005 rok. Pełniący funkcję Strażnika Dnia Majańskiego Kalendarza Tzutujil, który jest odnogą Majów K’iche. Od Rady Starszyzny otrzymał tytuł K’U’XYA, co oznacza „Serce świętego jeziora Atitlan”. Jego wizja stała się inspiracją dla Projektu muzycznego Maltiox.

Majańskie imię: K’U’XYA (czyt. Kuszija)
Nagual: Imox 1 (Imix 1)

Nana Marina Cruz Ajcac

Nana Marina Cruz  –majańska uzdrowicielka z plemienia Tz’utujil, Ajq’ij – przewodniczka duchowa, córka Taty Pedro Cruz’a, członkini Starszyzny Majów. Kultywująca starożytną majańska tradycję, przekazywaną w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nauczycielka języków majańskich. Specjalistka od majańskich masaży i technik wróżenia z tytoniu.

Dostępność: Gwatemala
Nagual: 8 K’at